Nagrody za najlepsze prace magisterskie z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony środowiska

Wśród tegorocznych laureatów organizowanego przez Małopolską Fundację Stypendialną SAPERE AUSO konkursu na najlepsze prace magisterskie w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska znalazło się dwóch absolwentów kierunku Inżynieria Środowiska prowadzonego na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Nagrodę I stopnia w kategorii „ochrona środowiska” otrzymał mgr inż. Tomasz Gorzelnik. Tematem nagrodzonej pracy była „Analiza przydatności rozbudowanego systemu monitoringu jakości powietrza w Krakowie do oceny przestrzennego i czasowego zróżnicowania stężeń pyłu zawieszonego PM10”. Opiekunem pracy był dr inż. Robert Oleniacz. Nagrodę III stopnia w tej samej kategorii przyznano mgr. inż. Kamilowi Hebie za pracę pt. „Walidacja modelu dyspersji zanieczyszczeń OSPM na przykładzie wybranych kanionów ulicznych”, napisaną pod kierunkiem dr. inż. Marka Bogackiego.

Uroczysta gala SAPERE AUSO, w trakcie której zostały wręczone nagrody, odbyła się 13 grudnia br. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przypomnijmy, że w 2016 r. nagrodę I stopnia w konkursie otrzymały absolwentki AGH: Ewelina Bączek i Paulina Bździuch.