fot. archiwum Sapere Auso

Nagroda Jakości Nauczania dla AZS AGH Kraków

AZS AGH Kraków został doceniony przez Sapere Auso – Małopolską Fundację Stypendialną, która przyznała naszemu uczelnianemu klubowi sportowemu Nagrodę Jakości Nauczania za poziom kształcenia oraz propagowanie sportu wśród młodzieży.

– Cieszy, że doceniono pracę z młodzieżą poprzez wychowanie i sport na takiej uczelni jak nasza – powiedział podczas ceremonii prezes AZS AGH Kraków dr hab. inż. Jarosław Jakubski, który wraz z kierownikiem Działu Spraw Studenckich Tadeuszem Lachowiczem odebrał certyfikat oraz pamiątkowa statuetkę.

Uroczysta gala odbyła się 25 października 2016 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Tegorocznym laureatom wyróżnienia wręczyli: prezes fundacji Aleksander Palczewski wraz z przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Barbarą Dziwisz oraz dyrektorem Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Dariuszem Styrną.

Nagroda Jakości Nauczania przyznawana jest placówce oświatowej, klubowi lub stowarzyszeniu sportowemu, instytucji kultury i uczelni wyższej, posiadającym siedzibę i prowadzącym działalność na terenie województwa małopolskiego, za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze lub naukowe w pracy z młodzieżą szkolną lub akademicką. Wyróżnienie można otrzymać w następujących kategoriach: szkoła wyższa, szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum, instytucja kultury prowadząca działalność oświatowo-wychowawczą, klub sportowy prowadzący pracę szkoleniową z młodzieżą.

Sapere Auso – Małopolska Fundacja Stypendialna została utworzona przez Województwo Małopolskie jako finansowo-organizacyjna jednostka realizująca politykę regionalną w zakresie poprawy szans edukacyjnych młodzieży oraz promocji młodzieży szczególnie uzdolnionej. Fundacja przyznaje stypendia uczniom i studentom małopolskim za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.