fot. Paweł Skraba

Nagroda dla AZS AGH Kraków na Gali Sportu Akademickiego

19 października 2017 r. w Opolu odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której podsumowano zmagania sportowe w Akademickich Mistrzostwach Polski (AMP) 2016/2017. AGH, słynąca od lat z bardzo wysokiego poziomu sportu akademickiego, i w tym sezonie nie zawiodła – uplasowała się w czołówce rankingów polskich uczelni, potwierdzając tym samym, że jest jednym z najlepszych miejsc dla studentów, którzy pragną połączyć studia z uprawianiem sportu.

Reprezentujący uczelnię Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Anna Siwik oraz prezes KU AZS AGH Kraków dr hab. inż. Jarosław Jakubski aż trzykrotnie odbierali wyróżnienia dla Akademii Górniczo-Hutniczej, która zdobyła:

• pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych AMP,
  • drugie miejsce w klasyfikacji generalnej AMP,
  • piąte miejsce w klasyfikacji medalowej AMP.

Przypomnijmy, że sportowi reprezentanci AGH triumfowali w klasyfikacji generalnej w latach 2012/2013, 2014/2015 oraz 2015/2016. W nadchodzącym sezonie możemy więc spodziewać się zaciętej walki ze strony AZS AGH Kraków o odzyskanie tytułu Akademickiego Mistrza Polski.