MNiSW ogłosiło wyniki konkursu dla wybitnych młodych naukowców

Dr inż. Barbara Bielowicz z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz dr inż. Konrad Kowalczyk z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji otrzymali stypendia, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaje młodym wybitnym naukowcom prowadzącym wysokiej jakości badania i posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej.

Dwoje stypendystów z AGH przez 3 lata będzie otrzymywać miesięcznie 5390 zł. W XI edycji konkursu rozpatrzono 1137 wniosków. Stypendia otrzymało 168 badaczy, a MNiSW przeznaczy na nie łącznie blisko 32 mln. zł.

Stypendia dla młodych naukowców przyznawane są corocznie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego osobom, które w dniu zgłoszenia wniosku nie ukończyły 35. roku życia. Do konkursu mogą stawać młodzi naukowcy zatrudnieni na uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk lub w instytutach badawczych. Stypendium przyznawane jest maksymalnie na okres 3 lat i stanowi nagrodę za osiągnięcia naukowo-badawcze.