Młodzi naukowcy z AGH stypendystami programu START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła 23. edycję konkursu w programie START.

Wśród tegorocznych laureatów programu START znalazło się pięciu młodych naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej:

• dr inż. Katarzyna Kosek-Szott – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  • dr inż. Artur Rydosz – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  • dr inż. Szymon Szott – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  • mgr inż. Łukasz Ambroziński – Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
  • mgr inż. Krzysztof Mech – Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii

W tym roku wyróżniono 130 wybitnych młodych badaczy, którzy zostali wyłonieni spośród 1241 kandydatów. Zwycięzcy otrzymują od fundacji roczne stypendium w wysokości 28 000 zł z przeznaczeniem na dowolny cel. W konkursie startowali zarówno kandydaci ubiegający się o stypendium po raz pierwszy, jak również stypendyści z ubiegłego roku przedłużający stypendium.

Serdecznie zapraszamy na internetową transmisję uroczystości wręczenia dyplomów, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 maja, o godz. 11.00.

Relację na żywo z tego wydarzenia będzie można oglądać na kanale FNP na portalu Youtube.

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/SRLzg0MG8IE" frameborder="0" height="293" width="520"></iframe>