fot. archiwum prywatne

Mistrzostwo Europy w karate studenta AGH

Filip Szeller student III roku Metalurgii na Wydziale Odlewnictwa zdobył pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy Karate w kategorii kata i obronił tym samym tytuł zdobyty w zeszłym roku.

Zawody odbyły się w dniach 25-26 listopada 2016 r. w Sofii. Koszty wyjazdu naszego studenta na tę sportową imprezę zostały częściowo pokryte dzięki finansowemu wsparciu Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Anny Siwik.

Filip Szeller łączy codzienne obowiązki ze sportową pasją. Trenuje od 7 roku życia, a systematyczne ćwiczenia, ciągłe doskonalenie i wola walki przynoszą efekty w postaci zwycięstw na zawodach rangi mistrzowskiej. Karateka jest już trzykrotnym złotym medalistą mistrzostw Europy, mistrzem Polski młodzieżowców oraz wicemistrzem Polski seniorów.

Mistrz posiada uprawnienia instruktora karate i od października br. prowadzi sekcję tej dyscypliny sportu w AZS AGH Kraków. Swoje umiejętności i wiedzę przekazuje adeptom sztuki walki podczas prowadzonych dwa razy w tygodniu treningów. Jego celem jako trenera jest dobre przygotowanie swoich podopiecznych do Akademickich Mistrzostw Polski.

Zapytany o sposób na sukces odpowiedział:
– Nie jest to możliwe bez systematycznej pracy, intensywnych treningów, woli walki oraz dążenia do wytyczonego celu. Trzeba też umieć przegrywać, a z porażek wyciągać naukę po to, by wchodząc na matę nie popełniać tych samych błędów. Karate to nie tylko sztuka walki, to też filozofia, z którą każdy karateka powinien się utożsamiać.