Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Medale dla brydżystów z AGH

Pięć złotych oraz trzy srebrne medale zdobyli brydżyści sekcji akademickiej AZS AGH Kraków na Mistrzostwach Polski Juniorów w brydżu sportowym.

Medalowe pasmo sukcesów na zawodach rozpoczęła para Jan Gąsienica-Józkowy i Łukasz Baniak, wygrywając w turnieju par do lat 20. W turniejach drużynowych w kategorii do lat 20 złoto zdobył Błażej Krawczyk, a w kategorii do lat 25 najwyższe miejsce na podium wywalczył Maksymilian Chodacki, natomiast srebrne krążki zdobyli Aleksandra Byra i Przemysław Kurzak. W turnieju par mikstowych dorobek medalowy powiększyli Błażej Krawczyk – srebro w kategorii do lat 20 oraz Maksymilian Chodacki – złoto w kategorii do lat 25.

Na początku maja w Warszawie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu. Trzymajmy kciuki, aby nasi zawodnicy wypadli tam równie dobrze.

Brydż sportowy jest logiczną grą karcianą będącą odmianą gry w brydża, w której wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywany z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Dzięki temu ogranicza się element związany z rozkładem kart i pozwala lepiej ocenić umiejętności graczy.