II miejsce AGH wśród polskich uczelni technicznych w rankingu europejskich szkół wyższych

W najnowszym rankingu najlepszych europejskich uczelni opublikowanym przez THE Times Higher Education Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych i piąte w ogólnym zestawieniu krajowym.

W rankingu znalazło się blisko 400 uczelni, w tym dziewięć z Polski. Oceniano je wg pięciu kryteriów: nauczanie, badania, cytowalność, przychody z przemysłu oraz ocena międzynarodowa.

Zestawienie krajowe:

1. Uniwersytet Jagielloński
2. Uniwersytet Warszawski
3. Politechnika Warszawska
4. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
5. Akademia Górniczo-Hutnicza
6. Politechnika Gdańska
7. Uniwersytet Łódzki
8. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
9. Uniwersytet Śląski

Trzy najwyżej sklasyfikowane uczelnie znalazły się w przedziale 251-300 rankingu ogólnego, pozostałe w przedziale 301+.

Najlepszą uczelnią europejską okazał się University of Oxford. Tuż za zanim uplasował się University of Cambridge. W pierwszej dziesiątce znalazły się cztery inne uniwersytety brytyjskie, dwa szwajcarskie oraz po jednym z Niemiec i Szwecji.

Kraje najliczniej reprezentowane w rankingu to Wielka Brytania (91 instytucji) oraz Niemcy (43).

Szczegóły rankingu