„Etiuda&Anima” wyróżniona na festiwalu filmowym

Organizowany w Krakowie od 1994 roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda&Anima”, powstały dzięki inicjatywie dr. Bogusława Zmudzińskiego z Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej, został doceniony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dostrzeżono wielką wartość artystyczną Festiwalu i mianowano go do corocznej nagrody w kategorii „Międzynarodowe wydarzenie filmowe roku 2011”.

Należy podkreślić, że dr Bogusław Zmudziński był wyróżniany za swoją działalność już wcześniej, m.in. w 2009 roku za pionierską w naszym kraju publikację Polski film animowany. Publikacja ta powstała pod redakcją Marcina Giżyckiego i właśnie Bogusława Zmudzińskiego, a jej współautorami są m.in. absolwenci i studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Polski film animowany uzyskał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za rok 2008 w kategorii „Książka o filmie”.

„Etiuda&Anima” w tym roku obchodzi swoje 18. urodziny. Jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Wręczenie nagrody odbędzie się w trakcie Gdyńskiego Festiwalu Filmowego 9 maja 2012 r. podczas gali wręczenia nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.