fot. archiwum organizatorów AMP w szachach

Drużyna szachowa AZS AGH wicemistrzem uczelni technicznych

W Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach AZS AGH zdobył drugie miejsce wśród uczelni technicznych w turnieju drużynowym i klasyfikacji generalnej. Ponadto w rozgrywkach indywidulanych zawodników uczelni technicznych Aleksandra Lach z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki zajęła pierwszą pozycję (kobiety), a Daniel Sadzikowski z Wydziału Zarządzania – drugą (mężczyźni).

AZS AGH co roku wystawia drużynę na szachowe AMP. Tym razem poza Aleksandrą i Danielem w skład naszego zespołu weszli: Dawid Czerw z Wydziału Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Mirosław Lewicki z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Matylda Rudol, Marcin Smołka, Michał Popiół i Nikodem Śleziński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

Rozgrywki składały się z dwóch osobnych turniejów indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz turnieju drużynowego. W pierwszych dwóch dniach do południa akademicy rozegrali turnieje indywidualne. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rozegrali 9 partii szachowych granych tempem 15 minut na zawodnika. Wystartowało 76 zawodniczek i 217 zawodników. Rywalizacja drużynowa była bardzo zacięta i nasi zawodnicy do ostatniej chwili walczyli o medale.

W klasyfikacji ogólnej, która objęła 44 startujące w turnieju szkoły wyższe wszystkich typów, po zsumowaniu wyników indywidualnych i drużynowych AGH zajęła piątą pozycję.

Organizatorem zawodów był AZS Klub Środowiskowy Województwa Lubelskiego przy współpracy z Lubelskim Klubem Szachowym. Mistrzostwa odbyły się w Lublinie w dniach 20-22 stycznia 2017 r.