AGH wyróżniona w konkursie „GMC Academics”

Miło nam poinformować, że Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła II miejsce w konkursie „Global Management Challenge Academics”.

W tegorocznej edycji konkursu obejmującego polskie uczelnie, jury zakwalifikowało 250 drużyn studenckich z całej Polski. Wśród nich znalazło się aż 28 zespołów z AGH.

„Global Management Challenge” to największy w Polsce i na świecie konkurs z zakresu zarządzania strategicznego, oparty na zaawansowanej komputerowej symulacji biznesowej. W symulacji biorą udział zespoły studenckie (II – V rok studiów) oraz przedstawiciele firm. Podczas konkursu drużyny pełnią role zarządów przedsiębiorstw i rywalizują ze sobą na wirtualnym rynku.

Laureaci polskiej edycji konkursu wezmą udział w światowym finale oraz będą mogli podjąć kształcenie na studiach podyplomowych z dziedziny biznesu.