AGH w rankingu QS by subject

Quacquarelli Symmonds World University Ranking (QS) opublikował ranking kierunków, w którym oceniono blisko 4500 uczelni.

Opublikowany ranking dzieli się na dwie główne części: podstawowe obszary tematyczne oraz kilkudziesiąt kategorii kierunków studiów.

W zestawieniach prezentujących obszary tematyczne AGH znalazła się w grupie:

• Engineering and Technology (w przedziale: 401-450)
  • Natural Sciences (w przedziale: 401-450)

Z kolei w rankingu kategorii kierunków nasza uczelnia zajęła następujące lokaty:

• Computer Science (w przedziale: 451-500)
  • Electrical & Electronic Engineering (w przedziale 351-400)
  • Physics and Astronomy (w przedziale 401-450)

Warto podkreślić, że AGH jako jedyna polska uczelnia została sklasyfikowana w rankingu kierunku Mineral & Mining Engineering, zajmując 33 pozycję.

Quacquarelli Symmonds World University Ranking jest jednym z czterech najbardziej prestiżowych rankingów edukacyjnych na świecie, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. Opracowywany jest przez międzynarodowego eksperta w zakresie szkolnictwa wyższego firmę Quacquarelli Symonds. Kryteria brane pod uwagę to m.in. opinie na temat uczelni w świecie akademickim, wpływ badań czy cytowalność.

Autorzy rankingu ocenili blisko 4500 szkół wyższych z całego świata, z których zakwalifikowano ponad 3000. W zestawieniu kierunkowym uwzględniono 1117 instytucji.