Polskie uczelnie w rankingu CWUR 2015

AGH w czołówce polskich uczelni w rankingu CWUR 2015

Akademia Górniczo-Hutnicza znalazła się w czołówce wśród polskich uczelni w najnowszym zestawieniu The Center for World University Rankings 2015 (CWUR), które prezentuje tysiąc najlepszych uczelni świata.

Twórcy rankingu oceniali szkoły wyższe w ośmiu kategoriach, skupiając się przede wszystkim na jakości kształcenia, losach zawodowych absolwentów i ich sukcesach na rynku pracy oraz na prestiżu kadry naukowej, a także zwracali uwagę na publikacje, cytowalność, szeroki wpływ (mierzony za pomocą tzw. indeksu Hirscha) oraz patenty.

Tradycyjnie podium zdominowały uczelnie amerykańskie. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Harvarda, a za nim uplasowały się Uniwersytet Stanforda i Massachusetts Institute od Technology. Kolejne miejsca, czwarte i piąte – przypadły uczelniom brytyjskim – uniwersytetom w Cambridge i Oxfordzie.

Na liście najlepszych szkół wyższych świata Polskę reprezentuje 9 uczelni.

Strona rankingu