AGH w czołówce polskich uczelni w rankingu Best Global Universities

W najnowszym rankingu Best Global Universities opublikowanym przez U.S. News & World Report Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych, potwierdzając tym samym swoja mocną pozycję.

W zestawieniu, w którym znalazło się 1000 uczelni z 65 krajów, w tym 13 szkół wyższych z Polski, AGH uzyskała 46,7 punktów. Liderami klasyfikacji ogólnej są uczelnie amerykańskie.

Metodologia rankingu Best Global Universities opiera się na 12 wskaźnikach określających m.in. globalną i regionalną reputację uczelni, liczbę publikacji i cytowań czy współpracę międzynarodową.

Zestawienie przygotowuje czołowa amerykańska instytucja zajmującą się rankingami i analizami edukacyjnymi U.S. News and World Report.

• 1. Uniwersytet Warszawski

(319 miejsce w rankingu ogólnym; 57,1 pkt)

• 2. Uniwersytet Jagielloński

(364 miejsce w rankingu ogólnym; 55,3 pkt)