AGH triumfuje po raz trzeci w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski

Miło nam poinformować, że AZS AGH zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, pokonując blisko 150 klubów z całego kraju. To trzeci tak duży sukces naszych reprezentantów, którzy triumfowali także w sezonach 2012/2013 oraz 2014/2015.

AGH uzyskała łącznie 2297 punktów. Drugi w klasyfikacji Uniwersytet Warszawski zdobył ich o ponad 50 mniej (2235). Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Gdańska (2169,5). Uczelnie rywalizowały ze sobą w 43 dyscyplinach, a pod uwagę brano wyniki z 35 najlepszych startów danej uczelni.

W klasyfikacji medalowej nasz klub zwyciężył w kategorii uczelni technicznych. AGH z 6 złotymi, 8 srebrnymi oraz 7 brązowymi medalami wyprzedziła Politechnikę Gdańską i Łódzką.

Liczne sukcesy AZS AGH oraz działalność naszej uczelni na rzecz sportu zostały zauważone we władzach Akademickiego Związku Sportowego – w tym roku na stanowisko prezesa Zarządu Głównego AZS wybrano Rektora AGH prof. Tadeusza Słomkę.

Dyscypliny sportowe, w których AZS AGH zajął w sezonie 2015/2016:

I miejsca

• kolarstwo górskie kobiet
  • lekkoatletyka mężczyzn
  • snowboard mężczyzn

II miejsca

• koszykówka mężczyzn
  • narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • pływanie kobiet
  • wspinaczka sportowa kobiet
  • wspinaczka sportowa mężczyzn

III miejsca

• brydż
  • pływanie mężczyzn
  • tenis kobiet

Akademicki Związek Sportowy AGH Kraków jest jednym z największych klubów AZS w Polsce, zrzesza blisko 800 najlepszych sportowców środowiska akademickiego Krakowa, którzy trenują w 40 sekcjach.