AGH Racing Team w kolejnym odcinku „Nauki Młodych”

Studenci tworzący AGH Racing Team są bohaterami odcinka filmowego cyklu „Nauka Młodych”. Film z ich udziałem pt. „Bolid” można oglądać od 27 czerwca 2016 r. na platformie PlatonTV portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER.

Zespół AGH Racing stworzyła w 2012 r. grupa entuzjastów motoryzacji studiujących na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Ich projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie zarówno wśród studentów, jak i władz uczelni. Młodych ludzi połączyła wspólna pasja – bolidy. Konstruowane przez nich samochody z powodzeniem startują w międzynarodowych zawodach Formuły STUDENT.

Nauka Młodych (odc. 10): Bolid

Na platformie PlatonTV dostępne są także dwa inne odcinki cyklu, opowiadające o Aero Team ILK AGH oraz Piotrze Palczewskim – studencie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, który skonstruował drukarkę 3D z klocków lego.

„Nauka młodych” to filmowy projekt, którego bohaterami są młodzi, zdolni, kreatywni i pełni pasji ludzie ze znacznymi osiągnięciami naukowymi.