AGH najlepsza wśród uczelni technicznych w AMP

Z przyjemnością informujemy, że sportowcy z AZS AGH Kraków zajęli najwyższą pozycję wśród uczelni technicznych oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) w sezonie 2016/2017. W klasyfikacji medalowej uplasowali się na piątym miejscu.

W tym sezonie odbyło się 76 zawodów – półfinałów oraz finałów. Nasi zawodnicy wystartowali we wszystkich 43 dyscyplinach. W całym turnieju AMP wzięły udział 154 szkoły wyższe. Do klasyfikacji generalnej liczono 35 najlepszych wyników danej uczelni.

AZS AGH Kraków zdobył 2296 punktów i 14 razy zajął miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej:

złote medale

• piłka siatkowa mężczyzn
  • pływanie kobiet
  • wspinaczka sportowa kobiet
  • wspinaczka sportowa mężczyzn

srebrne medale

• biegi przełajowe mężczyzn
  • lekka atletyka mężczyzn
  • narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • pływanie mężczyzn
  • snowboard mężczyzn
  • tenis kobiet

brązowe medale

• ergometr wioślarski kobiet
  • ergometr wioślarski mężczyzn
  • judo mężczyzn
  • koszykówka mężczyzn

Nasi reprezentanci wielokrotnie zdobywali również medale w klasyfikacji indywidualnej.

W AZS AGH Kraków w 43 sekcjach trenuje ponad 800 sportowców.

Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym sezonie.