fot. arch. organizatorów mistrzostw

AGH najlepszą uczelnią Małopolski w brydżu sportowym

Akademia Górniczo-Hutnicza okazała się najlepszą uczelnią w I Akademickich Mistrzostwach Małopolski w brydżu sportowym. Pamiątkowy puchar odebrała Prorektor ds. Studenckich prof. Anna Siwik. W klasyfikacji generalnej studenci AGH zajęli drugie i trzecie miejsce.

Mistrzostwa odbyły się w Akademii Górniczo-Hutniczej, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka. W zawodach wystartowało niemal 50 zawodników reprezentujących pięć krakowskich uczelni: Akademię Górniczo-Hutniczą, Uniwersytet Jagielloński, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademię Wychowania Fizycznego. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia międzynarodowy Marcin Wasłowicz.

W klasyfikacji generalnej tytuł wicemistrza wywalczył student AGH Krzysztof Cetera, a studentka AGH Aleksandra Byra zajęła trzecie miejsce. Dekoracja zwycięzców odbyła się w auli AGH. Medale i puchary najlepszym graczom wręczyła Prorektor AGH ds. Studenckich prof. Anna Siwik.

Pomysłodawcą wydarzenia był Piotr Wzorek – student I roku Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, przewodniczący Zarządu Uczelnianej Organizacji Studenckiej AGH Just Bridge oraz pełnomocnik Małopolskiego Związku Brydża Sportowego ds. brydża akademickiego. Obie organizacje czynnie włączyły się w przygotowanie zawodów, które uznano za udany początek reaktywacji brydża akademickiego cieszącego się niegdyś w Krakowie dużą popularnością.