Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

AGH najlepszą uczelnią techniczną na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w dniach 9-10 kwietnia 2016 roku w Poznaniu, zawodnicy z AZS AGH Kraków zaprezentowali najwyższą formę, zdobywając łączenie aż 32 medale oraz I miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni technicznych.

Klasyfikację medalową zdominowali studenci z Polski południowej – na czele tabeli uplasowali się pływacy AWF Kraków, którzy zdobyli w sumie 11 medali (4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe) przed zawodnikami AWF Katowice (7 medali) i reprezentantami AGH Kraków (9 krążków). Choć uczciwie można by rzec, że to właściwie zawodnicy sekcji AZS AGH Kraków zdominowali akademickie mistrzostwa Polski, gdyż wszyscy medaliści reprezentujący swoją macierzystą uczelnię - AWF Kraków, na której się uczą, na co dzień trenują pod okiem Kazimierza Woźnickiego i Piotra Gęgotka właśnie w sekcji AZS Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pływacy z AGH wywalczyli 3 złote, 3 srebrne oraz 3 brązowe medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. W drużynowej klasyfikacji open zawodniczki AZS AGH Kraków zajęły II miejsce, a zawodnicy uplasowali się na miejscu III.

W klasyfikacji uczelni technicznych pływacy z AGH zdobyli 10 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych medali i tym samym odnieśli drużynowe zwycięstwa w klasyfikacji generalnej uczelni technicznych zarówno wśród kobiet i mężczyzn.

KLASYFIKACJA GENERALNA

Medale złote

• Anna Kawecka – 100 m stylem dowolnym (0:55,75)
  • Marcelina Radlińska – 50 m stylem motylkowym (0:28,10)
  • sztafeta 4 × 50 m stylem dowolnym kobiet: Anna Kawecka, Marcelina Radlińska, Katarzyna Kita, Anna Kozłowska (1:44,50)

Medale srebrne

• Anna Kawecka – 50 m stylem dowolnym (0:25,83)
  • Mateusz Ungeheuer – 100 m stylem grzbietowym (0:54,43), 50 m stylem grzbietowym (0:25,36)

Medale brązowe

• Anna Kozłowska – 100 m stylem grzbietowym (1:02,88)
  • Katarzyna Kita – 50 m stylem dowolnym (0:26,07)
  • Marcelina Radlińska – 100 m stylem zmiennym (1:03,57)

KLASYFIKACJA UCZELNI TECHNICZNYCH

• Anna Kawecka – 100 m stylem dowolnym (0:55,75), 50 m stylem dowolnym (0:25,83)
  • Marcelina Radlińska – 50 m stylem motylkowym (0:28,10), 100 m stylem zmiennym (1:03,57)
  • Zuzanna Fijałkowska – 100 m stylem klasycznym (1:19,29)
  • Krystian Bałabuch – 100 m stylem klasycznym (1:03,18)

• Katarzyna Kita – 100 m stylem dowolnym (0:57,70), 50 m stylem dowolnym (0:26,07)
  • Zuzanna Fijałkowska – 50 m stylem klasycznym (0:36,28)
  • Anna Kozłowska – 100 m stylem zmiennym (1:03,86)
  • Krzysztof Litwa – 100 m stylem zmiennym (0:57,44)
  • sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym kobiet: Karolina Kłapyta, Zuzanna Fijałkowska, Karolina Sopyła, Kaja Kwiatkowska (2:12,73)
  • sztafeta 4 × 50 m st zmiennym mężczyzn: Mateusz Ungeheuer, Krystian Bałabuch, Kamil Buczkowski, Krzysztof Litwa (1:42,50)
  • sztafeta 4 × 50 m stylem dowolnym meżczyzn: Adrian Tworzewski, Konrad Ruciński, Jakub Kmiecik, Andrzej Mazur (1:34,45)

• Andrzej Mazur – 100 m stylem dowolnym (0:50,67), 50 m stylem dowolnym (0:23,64)
  • Kamil Buczkowski – 50 m stylem motylkowym (0:25,60)
  • Maciej Sobczyk – 100 m stylem grzbietowym (0:58,51)