Aero Team ILK AGH zajął drugie miejsce w Droniadzie 2016

Aero Team ILK AGH zdobył 78 punktów na 100 i zajął drugie miejsce w konkursie Droniada 2016. Zespół otrzymał nagrodę honorową Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów uczelni wyższych. Ich zadaniem było jak najszybsze i jak najdokładniejsze odnalezienie jednej z trzech zaginionych osób oraz należącego do niej przedmiotu. Zaledwie dwie drużyny odszukały zaginionego, a wśród nich był Aero Team ILK AGH, który do wykonania zadania użył wielokrotnie nagradzanej autonomicznej platformy latającej Miner z napędem elektrycznym oraz multikoptera.

Istotą Droniady 2016 była analiza i synteza informacj. Punkty przyznawane były za: precyzję pomiaru miejsca, w którym odnaleziono osobę, czas poszukiwań, odszukanie zgubionego przedmiotu oraz sposób przekazywania informacji. Przebieg zmagań oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli m.in. przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Straży Miejskiej w Krakowie oraz Aeroklubu Krakowskiego.

Celem konkursu było zachęcenie studentów do opracowania innowacyjnych rozwiązań, opartych na nowych technologiach, wykorzystujących systemy inteligentne, wspierających funkcjonowanie podmiotów publicznych, straży i przedsiębiorstw działających zwłaszcza w obszarze gospodarki rolnej i leśnej, przesyłowej infrastruktury sieciowej, transportu oraz ratownictwa.

Droniada 2016 odbyła się 18 czerwca 2016 r. w Aeroklubie Krakowskim w Pobiedniku Wielkim. Jej organizatorem była Fundacja Instytut Mikromakro.