fot. W. Majka

Absolwentka AGH otrzymała Nagrodę Miasta Krakowa 2016

Absolwentka Inżynierii Środowiska na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska mgr inż. Adriana Szulecka otrzymała Nagrodę Miasta Krakowa 2016 za pracę magisterską na temat zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.

Nagrodzona praca nosi tytuł Porównanie prognostycznych i rzeczywistych wartości stężeń zanieczyszczeń powietrza w Krakowie. Jej autorka jest obecnie doktorantką na kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale GGiIŚ.

Dyplom oraz pamiątkowy medal wręczył laureatce prezydent Krakowa prof. dr hab. Jacek Majchrowski oraz przewodniczący Komisji Nagrody prof. dr hab. Andrzej Białas. Ceremonia odbyła się 25 listopada 2016 r. podczas uroczystej gali w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa w Pałacu Wielopolskich.

Przypomnijmy, że jest to już piąta praca magisterska zrealizowana na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, która została wyróżniona w tym konkursie w ciągu ostatnich kilku lat – laureatami w kategorii „prace dyplomowe” byli: Krzysztof Kucz (2010), Joanna Olchawska (2012), Mateusz Rzeszutek (2014) oraz Agata Kot (2015).

Nagrody Miasta Krakowa przyznaje się w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań, które maja związek z naszym miastem. Wyróżnienia te mają wieloletnią tradycję – po raz pierwszy zostały przyznane w 1933 r. W tym roku przyznano Nagrody w kategorii kultura i sztuka, nauka i technika oraz za prace dyplomowe.