• AGH Main Page

Osiągnięcia

11.04.2017

Mistrzostwo zawodników AZS AGH Kraków we wspinaczce sportowej

Dużym sukcesem reprezentantów AZS AGH Kraków zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Nasi zawodnicy zostali mistrzami klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, a w rywalizacji indywidualnej...[więcej]

06.04.2017

Studenci AGH nagrodzeni na najbardziej prestiżowej wystawie wynalazków w Europie

Robot podwodny ze zmienną geometrią kadłuba oraz system „Total Car Rescue” chroniący kierowców przed zaśnięciem to wynalazki studentów AGH, które zostały nagrodzone złotymi medalami z wyróżnieniem na najbardziej prestiżowej...[więcej]

06.04.2017

Zespół AGH Fideltronik zakwalifikował się do finałów europejskich NXP Cup

4 kwietnia w Uniwersytecie Ostrawskim odbyły się kwalifikacje regionalne zawodów pojazdów autonomicznych NXP Cup EMEA 2017, podczas których zespół AGH Fideltronik zajął II miejsce. Sukces w zawodach otwiera studentom drogę do...[więcej]

03.04.2017

Nasze wioślarki mistrzyniami, a wioślarze wicemistrzami uczelni technicznych w Akademickich Mistrzostwach Polski

W Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim zawodniczki AZS AGH Kraków zdobyły złoto, a wioślarze srebro w kategorii uczelni technicznych. W drużynowej klasyfikacji generalnej nasi sportowcy uplasowali się...[więcej]

31.03.2017

Studenci AGH pracują nad nowatorskim systemem ostrzegania pieszych przed niebezpieczeństwem

Studenci AGH opracowują nowatorski system akustycznego i wizualnego ostrzegania pieszych znajdujących się na przejściu o zbliżających się z dużą prędkością pojazdach. Bodźcem, który zmobilizował studentów do pracy był stosunkowo...[więcej]

30.03.2017

AGH w globalnym rankingu U-Multirank 2017

Znamy wyniki najnowszego międzynarodowego rankingu U-Multirank. Ocenie poddano 1500 szkół wyższych z 99 krajów, 3284 wydziałów oraz 10 526 programów studiów. W zestawieniu znalazła się Akademia...[więcej]

28.03.2017

Aplikacja studentów AGH pomoże uczniom krakowskich szkół w wyborze kierunku studiów

Trzej studenci Akademii Górniczo-Hutniczej wzięli udział w miejskim kackathonie KrakHack. Jako drużyna „AGH StartUp Developers” do kategorii „społeczeństwo” zgłosili pomysł na aplikację pozwalającą młodym osobom świadomie i...[więcej]

27.03.2017

Manipulator przemysłowy IRV5 jednym z najlepszych na międzynarodowych zawodach robotów

W międzynarodowych zawodach robotów RoboTEC 2017 w Rumunii manipulator przemysłowy IRV5 skonstruowany przez Koło Naukowe AGH Robotics zajął trzecie miejsce w konkurencji freestyle. W turnieju prezentującym roboty...[więcej]

24.03.2017

AGH najlepszą polską uczelnią techniczną w rankingu publikacji Nature Index

W najnowszym zestawieniu Nature Index 2017, prezentującym udział naukowców w najbardziej prestiżowych czasopismach z obszaru nauk przyrodniczych, Akademia Górniczo-Hutnicza jest liderem wśród polskich uczelni technicznych,...[więcej]

22.03.2017

Medale dla brydżystów z AGH

Pięć złotych oraz trzy srebrne medale zdobyli brydżyści sekcji akademickiej AZS AGH Kraków na Mistrzostwach Polski Juniorów w brydżu sportowym. Medalowe pasmo sukcesów na zawodach rozpoczęła para Jan Gąsienica-Józkowy i...[więcej]