Inżynieria gazownicza – sieci i instalacje gazowe, wodne i kanalizacyjne

Osoba do kontaktu

mgr inż. Anna Sojczyńska
tel. : 12 617 22 10
anbieda@agh.edu.pl

Kierownik studiów

dr hab. inż. Jacek Blicharski, prof. AGH
jblich@agh.edu.pl​​​

Organizator studiów

Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu
Katedra Inżynierii Gazowniczej

al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
pawilon A-1, pok. 103 (wysoki parter)

Charakterystyka studiów

Studia trwają dwa semestry i obejmują 195 godz. wykładów, seminariów i zajęć praktycznych. Celem studiów jest uzupełnienie wiedzy dotyczącej najnowszych rozwiązań w zakresie budownictwa, projektowania i eksploatacji wewnętrznych i zewnętrznych instalacji gazowych, wodnych i kanalizacyjnych.

Link do Sylabusa

• Budownictwo
  • Prawo budowlane, gospodarcze i ochrony środowiska
  • Geoinżynieria
  • Projektowanie instalacji na gaz płynny
  • Termodynamika gazu ziemnego
  • Podstawy projektowania i obliczenia hydrauliczne
  • Projektowanie, budowa i rehabilitacja techniczna rurociągów z wykorzystaniem technologii bezwykopowych
  • Projektowanie sieci i instalacji gazowych i systemów wentylacyjnych
  • Projektowanie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych
  • Pomiary przepływu cieczy i gazu w rurociągach

Sylwetka absolwenta

Studia adresowane są do absolwentów szkół wyższych, zajmujących się problematyką wykorzystania paliw gazowych, budowy gazociągów i wodociągów oraz projektowaniem i eksploatacją instalacji i sieci gazowych, wodnych i kanalizacyjnych.

Uczestnicy studiów otrzymują najnowszą wiedzę w zakresie gazownictwa, która umożliwia im pracę w firmach projektowych, wykonawczych i eksploatacyjnych zarówno w gazownictwie, ciepłownictwie, jak i w sektorze gospodarki komunalnej oraz w urzędach i instytucjach związanych z tą branżą.

Czas trwania:
2 semestry (od III 2024 r. do II 2025 r.)

Tryb zgłoszeń:
kolejność wpływu podań kandydatów spełniających warunki rekrutacji

Liczba miejsc:

Informacje dodatkowe:
Zajęcia odbywają się w systemie studiów zaocznych (piątek od godz. 15.00, sobota w godz. 8.15-17.30).

Zgłoszenia i opłaty

Miejsce zgłoszeń:
AGH, Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu
al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
pawilon A-1, pok. 103 (wysoki parter)

Osoba przyjmująca zgłoszenia:
mgr inż. Anna Sojczyńska
tel. : 12 617 22 10
anbieda@agh.edu.pl

Termin zgłoszeń:
do 1 III 2024 r.

Opłaty: