Prorektor ds. Kształcenia AGH prof. Andrzej Tytko podpisuje umowę o współpracy AGH z PGE EJ 1

Współpraca PGE EJ 1 z uczelniami technicznymi

24 września br., podczas III Międzynarodowego Kongresu Energetyki Jądrowej spółka PGE EJ 1, odpowiedzialna za budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, podpisała umowę o współpracy z trzema uczelniami: Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską.

W ramach umowy uczelnie zobowiązały zaangażować się w działania informacyjno-edukacyjne promujące wiedzę na temat energetyki jądrowej.

Współpraca PGE EJ 1 i środowiska akademickiego jest elementem realizowanego przez spółkę programu „Atom dla nauki”. Jego głównym celem jest zainteresowanie studentów i kadry naukowej tematem energetyki jądrowej, promocja młodych naukowców oraz budowanie szerokiego zaplecza eksperckiego potrzebnego do rozwoju energetyki jądrowej.

- Założeniem zainaugurowanego przed rokiem projektu jest zachęcenie przyszłych pokoleń inżynierów oraz specjalistów innych dziedzin do pogłębiania wiedzy na tematy związane z energetyką jądrową. Edukacja jest dla nas jednym z priorytetów w kontekście budowy elektrowni jądrowej. Dlatego cieszymy się, że dzięki podjętej współpracy z uczelniami zwiększy się zaangażowanie samych studentów, którzy wezmą aktywny udział w organizacji szkoleń, czy przygotowywaniu materiałów edukacyjnych  – mówi Jacek Cichosz, prezes PGE EJ 1.