V edycja programu „Diamentowy Grant”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza konkurs na finansowanie projektów badawczych w ramach V edycji programu „Diamentowy Grant”. Wnioski należy składać do 16 lutego 2016 r.

Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów pierwszego stopnia oraz studentów po ukończeniu trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe pod kierunkiem opiekuna naukowego. W programie mogą uczestniczyć również polscy studenci i absolwenci, którzy odbyli studia pierwszego stopnia w jednostkach zagranicznych.

Okres realizacji projektu nie może przekraczać czterech lat. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę: osiągnięcia naukowe i artystyczne, wartość naukowa projektu, sposób upowszechnienia wyników badań naukowych, zasadność planowanych kosztów, a także możliwość wykonania projektu, w tym dorobek naukowy, kwalifikacje opiekuna naukowego i wyposażenie wnioskodawcy.

Laureaci konkursu otrzymają od 180 do 200 tys. zł na wydatki związane z prowadzeniem badań z różnych dziedzin nauki, przy czym studenci i absolwenci uzyskają miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2,5 tys. zł.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji programu „Diamentowy Grant” w gronie laureatów znalazł się Wojciech Szczypka, student Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.