Sukcesy sekcji wioślarskiej AZS AGH Kraków na AMP w Toruniu

Zawodnicy sekcji wioślarskiej AZS AGH Kraków odnieśli wspaniałe sukcesy podczas Akademickich Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz srebrny medal indywidualnie w kategorii kobiet.

Zawody wioślarskie, wpisujące się w cykl rozgrywek w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, odbyły się w dniach 12-13 kwietnia 2014 r. w Toruniu.

Drużyny, w składzie których startują kobiety i mężczyźni (to ważny wymóg punktacji dla uczelni), rywalizowały na dystansie 1000 m. Barwy Akademii Górniczo-Hutniczej reprezentowali:

• Drużyna żeńska: Maria Springwald, Patrycja Supińska, Anna Banyś, Iwona Wierzbanowska;
  • Drużyna męska: Paweł Proficz, Maciej Horwacik, Rafał Pierchała, Radosław Koszyk, Piotr Wiśniewski, Bartosz Doległo, Piotr Konsek, Tomasz Barnak.

Maria Springwald w kategorii uczelni technicznych wywalczyła indywidualnie II miejsce i zdobyła srebrny medal AMP.

Bardzo dobre czasy, co znacznie przyczyniło się do III miejsca drużyny męskiej w kategorii uczelni technicznych, uzyskali w wadze lekkiej Paweł Proficz – 3:05,7 i Maciej Horwacik w wadze open – 2:57,0.

Świetne wyników zawodników są zasługą pani Magdaleny Włodek-Skowron, pełniącej funkcję trenera sekcji.