Studenci AGH na prestiżowych zawodach SAE AeroDesign w Kalifornii

W dniach 24-26 kwietnia br. sześcioosobowa drużyna AERO TEAM ILK AGH zmierzy się ze studentami z całego świata na najbardziej prestiżowych zawodach dla młodych inżynierów lotnictwa – SAE Aero Design West, które odbywają się w Los Angeles w Kaliforni.

Celem zawodów, organizowanych przez Society of Automotive Engineering (SAE), jest stworzenie samolotu udźwigowego. Modele samolotów będą oceniane m.in. przez przedstawicieli amerykańskiej agencji kosmicznej NASA oraz specjalistów z koncernów lotniczych takich jak Boeing czy Lockheed Martin.

AERO TEAM ILK AGH, którego opiekunem naukowym jest prof. Tadeusz Uhl, tworzą studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki: Tomasz Frąk, Piotr Górny, Adrian Stępień, Patryk Straś, Artur Szwed oraz Piotr Wiśniowski. Warto dodać, że projekt modeli samolotów RC na zawody SAE opracowany przez studentów WIMiR został nagrodzony w II edycji programu „Generacja Przyszłości”.

– Start w zawodach daje możliwość zaprezentowania się przed szerokim gronem potencjalnych pracodawców oraz przedsiębiorców chętnych do współpracy z zespołem – podkreśla Tomasz Frąk.

Reprezentanci AGH wezmą udział w jednej z trzech kategorii konkursowych, w klasie „Advanced”.

Akademia Górniczo-Hutnicza bierze udział w zawodach SAE Aero Design po raz pierwszy. W tegorocznej edycji startują również drużyny z uczelni technicznych z Warszawy, Poznania i Rzeszowa.

Szczegółowe informacje aeroteam.agh.edu.pl