Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Studenci AGH medalistami Akademickich Mistrzostw Polski 2016 w szachach

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które odbyły się w dniach 15-17 stycznia 2016 r. w Hucisku, student AGH Maciej Klekowski z Wydziału Matematyki Stosowanej po raz drugi zdobył złoty medal w turnieju indywidualnym.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet uczelni technicznych dwie nasze zawodniczki Aleksandra Lach i Malvina Chrząszcz zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn uczelni technicznych medale zdobyli: Maciej Klekowski (1. miejsce) oraz Daniel Sadzikowski (3. miejsce). W wyniku czego w klasyfikacji turnieju męskiego Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła 2. pozycję za UE Poznań.

W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów technicznych AGH uplasowała się na 2. pozycji, natomiast w klasyfikacji generalnej całego turnieju na 4. miejscu.