Słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykładzie w AGH

12 kwietnia 2014 r., na zaproszenie dr. hab. inż. Bolesława Karwata, prof. AGH – Przewodniczącego Rady Programowo-Naukowej Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (MUTW), 125-osobowa grupa słuchaczy z Mielca uczestniczyła  w wykładzie prof. dr. hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza  pt. „Stan obecny i perspektywy  rozwoju  inżynierii  biomedycznej”.

Relacja Feliksa Czopa – Prezesa Zarządu MUTW:

Osiągnięcia inżynierii biomedycznej wspomagającej diagnozowanie i precyzyjną, mało inwazyjną ingerencję naprawczą, pozwalającą na szybki powrót do zdrowia, bardzo interesuje naszą społeczność „trzeciego wieku”.

Wykład obejmujący historię leczenia operacyjnego, kolejne odkrycia inżynierii biomedycznej, które zrewolucjonizowały medycynę XXI wieku, był bardzo interesujący, ciekawy i prowadzony w mistrzowski sposób. Doceniając umiejętność przekazywania trudnej wiedzy technicznej w przystępny i zrozumiały sposób, wysłuchaliśmy wykładu z wielkim zainteresowaniem, nagradzając Pana Profesora Ryszarda Tadeusiewicza gromkimi oklaskami.

Przez półtorej godziny czuliśmy się jak prawdziwi studenci AGH. Dodatkowo wspaniałe wrażenie wywarło na nas miejsce, w którym prowadzony był wykład – Aulę zdobią portrety dostojnych osobistości – kolejnych rektorów AGH od czasów jej powstania, a wśród nich naszego wykładowcy prof. dr. hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza, który pełnił funkcję rektora tej szacownej uczelni w latach 1998–2005.