Rzecznicy Nauki w Krakowie

29 listopada 2017 r. odbędzie się spotkanie Rzecznicy Nauki w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do aktywnych naukowców i badaczy (doktorantów, doktorów, profesorów) oraz dziennikarzy lokalnych mediów.

Celem spotkania będzie nawiązanie współpracy naukowców i dziennikarzy, co w efekcie zaowocuje konkretnymi tekstami i materiałami dziennikarskimi. Uczestnicy będą mogli uczyć się od siebie wzajemnie, a także doskonalić własny warsztat. W dłuższej perspektywie przyniesie to z pewnością poprawę komunikacji na linii media – nauka.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać formularz rejestracyjny.

Koordynator spotkania w Krakowie: Szymon Drobniak (e-mail: szymek.drobniak(at)uj.edu.pl).

„Rzecznicy Nauki” to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik oraz Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki mająca na celu regionalną aktywizację naukowców w ich współpracy z dziennikarzami i mediami. Jest to kontynuacja ogólnopolskiego wydarzenia odbywającego się co roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Regionalne edycje odbędą się w Krakowie, Trójmieście, Gliwicach, Poznaniu i Warszawie.

• Miejsce: Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kraków, ul. Gronostajowa 7)
  • Termin: 29 listopada 2017 r., godz. 9.00-16.00