Posiedzenie Akademicko-Gospodarczego Stowarzyszenia Hutnictwa

30 marca br. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się V sprawozdawczo-wyborcze posiedzenie Akademicko-Gospodarczego Stowarzyszenia Hutnictwa (AGSH).

Podczas spotkania wybrano władze na kolejną kadencję (2015–2018) ­– przewodniczącym został ponownie prof. dr hab. inż. Janusz Łuksza z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH, z kolei dr inż. Krzysztof Zieliński (również z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH) został sekretarzem Zarządu AGSH.

Akademicko-Gospodarcze Stowarzyszenie Hutnictwa jest samorządną organizacją zrzeszającą w swym składzie uznane powszechnie autorytety wywodzące się z kadry kierowniczej przedsiębiorstw hutniczych, pracowników wyższych uczelni kształcących kadry dla hutnictwa (Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Śląskiej i Politechniki Częstochowskiej), biur projektowych oraz przedsiębiorstw i instytucji współpracujących z przemysłem stalowym. Siedziba AGSH mieści się w Akademii Górniczo-Hutniczej, w pawilonie B-5.