Open AGH e-podręczniki

Centrum e-Learningu AGH zaprasza wykładowców, studentów i osoby uczące się do korzystania z otwartej bazy e-podręczników akademickich dla inżynierów.

Open AGH e-podręczniki to nowa inicjatywa AGH, oferująca dostęp do treści wysokiej jakości, które budowane zgodnie z Syllabusem AGH, stanowią doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego. Celem projektu jest opracowanie otwartych e-podręczników akademickich oraz platformy do redagowania, publikacji i dzielenia się nimi.

Z e-podręczników można korzystać bez rejestracji i logowania, są dostępne na komputerach, tabletach, smartfonach czy czytnikach. Dzięki modułowej strukturze mogą być tworzone przez każdego użytkownika – wykładowcę, studenta, nauczyciela, ucznia i dostosowane do zainteresowań. Ich jakość gwarantuje proces recenzji i korekty redakcyjnej.

Szczegółowe informacje o platformie

Szkolenia dla pracowników naukowo-dydaktycznych i doktorantów AGH dotyczące e-podręczników w pracy dydaktycznej:

• 24 listopada br. (poniedziałek), godz. 9.00-10.30 – Open AGH e-podręczniki: tworzenie e-podręczników z gotowych modułów,
  • 25 listopada br. (wtorek), godz. 9.00-11.00 – Open AGH e-podręczniki: pisanie nowych e-podręczników.

Informacje o szkoleniach: www.cel.agh.edu.pl/zapisy