Nowa, czwarta książeczka

„Odkrywaj świat w doświadczeniach fizycznych” – nowa książeczka AGH Junior

W ramach projektu AGH Junior ukazała się czwarta książeczka pt. „Eksperymenty naukowe w domowym laboratorium: Odkrywaj świat w doświadczeniach fizycznych”. Tym razem tajemnice fizyki przed najmłodszymi odsłania prof. Wojciech Łużny.

Najmłodsi na przykładzie wielu ciekawych doświadczeń, które z łatwością przy pomocy przedmiotów codziennego użytku można wykonać samodzielnie w domu bądź przy pomocy rodziców, będą mogli poznać najważniejsze zjawiska fizyczne zachodzące w przyrodzie, w tym m.in. zabawa z wahadłem okaże się świetną lekcją dotyczącą rezonansu, a także dzieci dowiedzą się, co to jest bezwładność, jak działają na siebie ładunki elektryczne, co się stanie, jeżeli ochłodzi się powietrze w baloniku, ile ciekawych zjawisk związanych jest ze zwykłym gaszeniem świeczki oraz jak powstaje siła, która napędza samolot odrzutowy.

Wiedza techniczna w idealnej dla dziecka formie, jak również piękne ilustracje wykonane przez Ingę Widlińską, absolwentkę ASP w Krakowie – sprawią, że lektura będzie wielką przyjemnością dla całej rodziny.

Seria popularnonaukowych książeczek dla dzieci jest elementem projektu edukacyjnego AGH Junior, w ramach którego pracownicy AGH przedstawiają najmłodszym pasjonujące zagadnienia naukowe oraz techniczne.

Wśród wydanych dotychczas przez Dział Informacji i Promocji AGH publikacji znajdują się również: „Poznaj prawa Przyrody” i „Poznaj domowe urządzenia”, których autorem jest prof. Ryszard Tadeusiewicz, a także „Poznaj nowoczesne technologie oraz zjawiska fizyczne” (autorzy: dr inż. Jerzy Domżał, mgr Grzegorz Kępisty, mgr inż. Igor Królikowski, mgr inż. Mateusz Malicki, mgr inż. Michał Orliński, dr inż. Mikołaj Oettingen, mgr inż. Anna Przybyszewska).

Wersję elektroniczną książeczek można znaleźć na stronie: www.junior.agh.edu.pl, a entuzjaści tradycyjnej, papierowej formy mogą je zakupić w Sklepie Internetowym AGH.