Dr inż. Urszula Stachewicz finalistką Nagród Naukowych „Polityki”

Dr inż. Urszula Stachewicz z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej została finalistką 16. konkursu Nagród Naukowych Polityki w kategorii nauk technicznych.

Fundacja Tygodnika „Polityka” od 2001 r. prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców „Zostańcie z nami!”. Od 2011 r. jest on znany pod nazwą Nagrody Naukowe „Polityka”. Spośród setek kandydatur co roku w konkursie wyłanianych jest piętnastu finalistów z budzącym uznanie dorobkiem naukowym, w następujących kategoriach:

• nauki humanistyczne,
  • nauki społeczne,
  • nauki o życiu,
  • nauki ścisłe,
  • nauki techniczne.

O tym, kto zostanie zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu zadecyduje Kapituła Obywatelska, a jej werdykt poznamy 23 października 2016 r. podczas uroczystej gali wręczenia nagród w redakcji czasopisma. Spośród piętnastu finalistów pięcioro otrzyma stypendia po 30 tys. zł, a pozostała dziesiątka nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku laureatem Nagród Naukowych Polityki w kategorii nauki techniczne został dr inż. Jerzy Domżał z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.