Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji

W dniach 27-29 czerwca 2016 r. w Centrum Informatyki AGHodbędzie się 16. Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji. Głównym organizatorem wydarzenia jest Katedra Telekomunikacji.

Najważniejsza polska konferencja branży radiokomunikacji, radiofonii i telewizji co roku gromadzi naukowców i specjalistów z dziedziny techniki i gospodarki, pracowników firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, a także doktorantów i studentów, realizujących prace badawcze i naukowe w dziedzinie radiokomunikacji, radiofonii i telewizji. W komitecie programowym wydarzenia zasiadają przedstawiciele wszystkich większych polskich uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, Wrocławskiej, Poznańskiej, Łódzkiej, Śląskiej czy Gdańskiej. Tematem przewodnim obrad będzie przede wszystkim ograniczenie zużycia energii w systemach bezprzewodowych.

Konferencja ma na celu między innymi przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych i technicznych w zakresie radiokomunikacji, radiofonii i telewizji, prezentacje współczesnych trendów związanych z wdrożeniami nowoczesnych technik i rozwiązań w radiokomunikacji ruchomej, stacjonarnej oraz radiofonii i telewizji w Polsce i na świecie. Podczas spotkania, które zgromadzi w tym roku ponad dwustu specjalistów, zostaną wygłoszone referaty w kilku grupach tematycznych. Będą to m.in.: techniki kodowania, modulacji i transmisji, wybrane zagadnienia telewizji cyfrowej, systemy LTE, a także radiokomunikacja lotnicza, morska czy satelitarna. Dodatkowo podczas wystawy towarzyszącej tegorocznej konferencji swoją ofertę zaprezentuje kilkanaście firm działających w sektorze radiokomunikacji, radiofonii czy szeroko rozumianych usług multimedialnych.

Miejsce: ul. Kawiory 21, bud. D-17

Szczegółowe informacje na stronie internetowej.