Konferencja z okazji Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w ICT

25 kwietnia br. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się konferencja z okazji Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w ICT. Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, Akademię Górniczo-Hutniczą oraz partnerów projektu „Dziewczyny w Nowych Technologiach”.

Konferencja jest częścią projektu społecznego „Dziewczyny w Nowych Technologiach”, który animuje i aktywnie wspiera działania zmierzające do zwiększenia udziału kobiet i dziewcząt w obszarze nowych technologii. Już od trzech lat Magdalena Gaj, Prezes UKE, w różnorodny sposób zachęca dziewczęta i kobiety do budowania swojej ścieżki edukacji i kariery w sektorze nowych technologii. Nieodłącznym elementem projektu jest konkurs dla studentek kierunków technicznych, którego nagrodami są płatne staże w najlepszych firmach branży technologicznej: Motorola Solutions Polska, CISCO Poland, SAS Institute, Sygnity, Microsoft oraz TVP SA (Ośrodek Technologie).

Wydarzenie odbędzie w Auli Głównej AGH i będzie obejmować trzy części:
1. „Mentor i uczeń”
Panel dyskusyjny z udziałem stażystek – laureatek ubiegłorocznego konkursu o staż w ICT oraz ich przełożonych;
2. „Staż…. I co dalej?”
Firmy ICT na rynku pracy. Prezentacja firm partnerskich projektu, fundatorów staży: Motorola Solutions Polska, CISCO Poland, SAS Institute, Sygnity, Microsoft oraz TVP SA (Ośrodek Technologie);
3. „Wpływ nowych technologii na aktywność zawodową kobiet”
Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów rynku pracy, socjologów i praktyków.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa stoisk informacyjno-reklamowych firm partnerskich, przeznaczona dla publiczności i uczestników konferencji oraz wszystkich zainteresowanych studentów.

W skład zespołu organizacyjnego wchodzą:

• Magdalena Gaj – Prezes UKE
  • dr hab. Anna Siwik, prof. AGH – Prorektor ds. Studenckich AGH
  • prof. dr hab. Janusz Mucha – Katedra Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej, Wydział Humanistyczny AGH
  • mgr inż. Jarosław Królewski – Katedra Socjologii Gospodarki i Komunikacji Społecznej, Wydział Humanistyczny AGH