Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

II Zjazd Absolwentów AGH – Klub VIP

13 czerwca br. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbył się II Zjazd Absolwentów AGH – Klub VIP połączony z obradami Konwentu AGH.

Na spotkanie Absolwentów AGH – Klub VIP z władzami uczelni oraz dziekanami wydziałów AGH przybyli wybitni absolwenci naszej uczelni związani z przemysłem, polityką i kulturą, w tym m.in. najsłynniejszy polski tenor – Wiesław Ochman.

Tegoroczny zjazd absolwentów został połączony z posiedzeniem Konwentu AGH. Tematyka obrad koncentrowała się wokół wyzwań oraz współczesnych problemów energetycznych. Najważniejsze aspekty w tej dziedzinie, stanowiące wprowadzenie do dyskusji, zostały przedstawione przez Rektora AGH prof. Tadeusza Słomkę, prof. Antoniego Tajdusia, Rektora AGH w latach 2005–2012, Przewodniczącego Konwentu AGH oraz Dariusza Luberę, Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.

Podczas drugiej części spotkania odbyło się uroczyste wręczenie statuetek – „Skrzydeł AGH” . Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest corocznie absolwentom Akademii Górniczo-Hutniczej w podziękowaniu za okazaną życzliwość i wsparcie udzielane uczelni. W tym roku władze Akademii uhonorowały: Aleksandra Grada, Wiesława Ochmana oraz Stanisława Tokarskiego.

Prezentując aktualną kondycję oraz plany uczelni, Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka zwrócił uwagę na liczne inwestycje w nowoczesną infrastrukturę oraz sprzęt badawczy, dzięki którym uczelnia nieustannie się rozwija. Z kolei Prorektor ds. Studenckich prof. Anna Siwik przedstawiła Absolwentom życie kulturalne i sportowe w Akademii oraz szerokie możliwości rozwoju, które dzięki licznym organizacjom studenckim stwarza AGH. Uczestnicy wysłuchali również wykładu na temat działalności Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, który wygłosił Dziekan WFiIS prof. Janusz Wolny.