Dobroczynność w AGH

Liczne akcje charytatywne od lat wpisują się w życie akademickie. W ostatnim czasie aktywność Akademii Górniczo-Hutniczej w tym obszarze została uhonorowana prestiżowymi wyróżnieniami przyznanymi m.in. przez Polski Czerwony Krzyż, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundację DKMS.

Wszystkie akcje charytatywne w Akademii Górniczo-Hutniczej, które z niezwykłym zaangażowaniem tworzą studenci oraz pracownicy uczelni, świadczą o ich wielkiej wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka. W imieniu władz uczelni składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom włączającym się w różnego rodzaju inicjatywy organizowane w naszej uczelni – powiedziała prof. Anna Siwik, Prorektor ds. Studenckich AGH.

„Akcje Krwiodawstwa”

W XII Ogólnopolskim Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” Polski Czerwony Krzyż przyznał naszej uczelni I miejsce za największą ilość akcji promocyjnych z poborem krwi (w kategorii uczelnie i szkoły wyższe).

Tygodniowe akcje krwiodawstwa są organizowane w Akademii kilka razy w roku. Wydarzenie koordynowane jest przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy AGH, a prowadzone statystki są imponujące. W ciągu ponad 50-letniej działalności Klubu w AGH udało się zebrać blisko 25 tys. litrów krwi.

„Święta Dzieciom”

Z inicjatywy Uczelnianej Rady Samorządu Studentów oraz Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów w Akademii prowadzone są kwesty na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Do tej pory odbyło się już X edycji.

Dzięki wielkiej przychylności zarówno władz uczelni, jak i dziekanów wydziałów AGH, a przede wszystkim młodym ludziom, każdego roku do puszek wolontariuszy trafia ok. 30 tys. zł, które następnie są przekazywane nieuleczalnie chorym dzieciom.

AGH przeciw białaczce

Uczelnia wspiera również Fundację DKMS, organizując akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ten wkład został doceniony przyznanym przez Fundację certyfikatem „Uczelnia Odpowiedzialna Społecznie”.

Tylko podczas ostatniej zbiórki chęć udzielenia pomocy dla chorych na białaczkę zgłosiło aż 700 osób z Akademii Górniczo-Hutniczej.