Delegacja z Wietnamu w AGH

W dniach 24-25 czerwca br. delegacja z Wietnamu gościła w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Wśród członków delegacji znaleźli się przedstawiciele Ministry of Natural Resources and Environment, Hanoi University of Natural Resources and Environment, Ho Chi Minh University of Natural Resources and Environment, College of Natural Resources and Environment oraz Vietnam Institute of Geosciences and Mineral Resources.

W pierwszym dniu wizyty delegacja zwiedziła Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska – pracownie komputerowe, instrumentarium wydziałowe, stację referencyjną GPS ASG EUPOS oraz Geodezyjne Laboratorium Metrologiczne.

Zaproszeni goście wzięli również udział w spotkaniu z Prorektorem ds. Współpracy AGH prof. Tomaszem Szmucem. Po wykładzie na temat struktury organizacyjnej i osiągnięć uczelni, delegacja mogła również zobaczyć jak działa „Prometheus” – najszybszy superkomputer w Polsce.

Podczas drugiego dnia  naukowcy z Wietnamu spotkali się z władzami Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz zwiedzili m.in. Laboratorium Rezonansu Magnetycznego, Laboratorium Pierwiastków Krytycznych AGH – KGHM Polska Miedź SA, Pracownię Komputerową 3D, Muzeum AGH, salę bursztynów oraz najnowszą bibliotekę wydziałową.