Brokerzy innowacji w AGH

W Akademii Górniczo-Hutniczej mianowano 16 brokerów innowacji, którzy staną się pośrednikami w kontaktach nauki z przemysłem. Do współpracy zaproszono także przedstawicieli biznesu, tworząc Komitet Inwestycyjny opiniujący najlepsze projekty realizowane w ramach programu MNiSW „Inkubator Innowacyjności+”.

Podczas oficjalnego spotkania Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Jerzy Lis mianował wydziałowych brokerów innowacji:

• Dr inż. Alona Nad – Wydział Górnictwa i Geoinżynierii
  • Dr inż. Piotr Macioł – Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
  • Dr inż. Aleksander Skała – Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej
  • Dr inż. Piotr Pacyna – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  • Dr inż. Krzysztof Lalik – Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
  • Dr inż. Justyna Topolska – Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
  • Dr inż. Paweł Ćwiąkała – Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska
  • Dr hab. inż. Zbigniew Pędzich – Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
  • Dr inż. Paweł Malinowski – Wydział Odlewnictwa
  • Dr hab. inż. Paweł Kwaśniewski – Wydział Metali Nieżelaznych
  • Mgr inż. Małgorzata Formela – Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu
  • Dr hab. inż. Marek Karkula – Wydział Zarządzania
  • Mgr inż. Maciej Komorowski – Wydział Energetyki i Paliw
  • Dr inż. Jakub Bartyzel – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej
  • Dr inż. Paweł Morkisz – Wydział Matematyki Stosowanej
  • Dr Seweryn Rudnicki – Wydział Humanistyczny

Wydziałowi brokerzy innowacji będą ściśle współpracować z brokerami Centrum Transferu Technologii AGH oraz spółką celową Krakowskim Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o. Współpraca będzie miała swoje odzwierciedlenie we wzmożonym poszukiwaniu projektów, zespołów i rezultatów prac badawczych o wysokim potencjale komercjalizacyjnym. Pozwoli również na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań biznesu w zakresie innowacyjnych technologii mogących znacząco podnieść konkurencyjność polskich przedsiębiorstw.

Możliwość ku temu dała realizacja projektu „Inkubator Innowacyjności+” współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).

Przy realizacji kluczowych zadań projektu dodatkowo wspomagać AGH będzie silna reprezentacja przemysłu. Przedstawiciele środowisk biznesowych oraz funduszy inwestycyjnych wraz z naszymi ekspertami zgodzili się podjąć współpracę w Komitecie Inwestycyjnym. Gremium opiniować będzie przyznawanie finansowania projektom naszych naukowców na prowadzenie prac przedwdrożeniowych zaplanowanych do końca przyszłego roku.

• Przedstawiciele biznesu, funduszy inwestycyjnych:

Małgorzata Popławska
    Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o.

Leszek Rożdżeński
    Wiceprezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie
    Pełnomocnik Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl
    Prezes Zarządu EC Grupa Sp. z o.o., Fundusz Inwestycyjny EC Business Creation

Stefan Życzkowski
    Prezes Zarządu Astor Sp. z o.o.

• Przedstawiciele uczelni:

Mgr inż. Henryk Zioło
    Kanclerz AGH

Dr hab. inż. Natalia Iwaszczuk, prof. nadzw.
    Wydział Zarządzania

Dr hab. inż. Arkadiusz Kustra
    Wydział Górnictwa i Geoinżynierii

Jednym z głównych zadań projektu „Inkubator Innowacyjności+” jest wyłonienie do finansowania w ramach prac przedwdrożeniowych projektów naszych naukowców. W tym celu ogłoszony został konkurs, który w sposób ciągły pozwoli optymalnie wykorzystać przyznane środki na podniesienie gotowości rynkowej wyników prac badawczo-rozwojowych o największym potencjale komercjalizacyjnym.

Więcej informacji o „Inkubatorze Innowacyjności+” można znaleźć na stronie Centrum Transferu Technologii AGH.