zdjęcia K. Montusiewicz, KSAF AGH

AGH z UJ – sportowo i charytatywnie

8 grudnia 2017 r. w Hali Wisły Kraków odbędzie się charytatywny mecz, w którym zagrają sportowcy Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodnikom oraz kibicom przyświeca szczytny cel – zbiórka pieniędzy dla Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe”.

Fundacja działająca przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie niesie pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi, a także nienowotworowymi chorobami układu krwiotwórczego. Skuteczne leczenie choroby nowotworowej jest bardzo kosztowne, dlatego „Wyspy Szczęśliwe” wspomagają również działalność leczniczą, profilaktyczną oraz naukową Kliniki w Prokocimiu.

Charytatywne mecze AGH vs. UJ organizowane są w Hali Wisły corocznie od 2013 r. Sportowa rywalizacja na najwyższym uczelnianym poziomie w połączeniu ze szczytnym celem każdorazowo przyciąga tłumy gorąco dopingujących kibiców.

Tym razem z pewnością nie będzie inaczej! Zawodnicy AZS AGH i AZS UJ zmierzą się ze sobą w meczach koszykówki mężczyzn oraz siatkówki kobiet. Oprócz obowiązkowych atrybutów kibica, jak flagi czy szaliki w uczelnianych barwach, warto pamiętać o zabraniu ze sobą mniejszych lub większych kwot, którymi będzie można wesprzeć fundację.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka oraz Rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Miejsce: Hala Wisły Kraków (ul. Reymonta 22)

Godz. 11.00-14.00 (wejście od 10.30)

UWAGA: Mecz ma charakter zamknięty  wejście wyłącznie z ważną legitymacją studencką.

Szczegółowe informacje

<iframe height="290" width="520" src="https://drive.google.com/file/d/12fac7TFSt7x1gDZ7QnEQtcmDWLiDIgSD/preview"></iframe>