Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

AGH i Impexmetal podpisały porozumienie o współpracy

2 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała umowę z największym polskim producentem aluminiowych wyrobów walcowanych – firmą Impexmetal.

Podpisane porozumienie o współpracy zakłada m.in. poszukiwania nowych rozwiązań dotyczących procesów wytwórczych w zakresie produkcji stopów aluminium, poszukiwania nowoczesnych, o lepszych własnościach wytrzymałościowych materiałów na bazie stopów aluminium, szczególnie do zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym, a także wspólne działania w zakresie kształcenia umożliwiającego dostosowanie profilu absolwenta do aktualnych potrzeb i wymagań rynku pracy w obszarze przemysłu metalurgii stopów aluminium, poprzez konsultacje i propozycje kierunków zmian, doskonalenia i uzupełniania oferty dydaktycznej AGH oraz możliwość prowadzenia tak zwanych doktoratów wdrożeniowych.

Umowę parafowali Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Jerzy Lis oraz z ramienia Impexmetal prezes zarządu Małgorzata Iwanejko i członek zarządu, dyrektor zarządzający Jan Woźniak. W spotkaniu uczestniczyli również: Prorektor ds. Ogólnych AGH prof. Mirosław Karbowniczek, dr hab. inż. Wacław Muzykiewicz z Wydziału Metali Nieżelaznych, mgr Agnieszka Wójcik z Działu Współpracy z Administracją i Gospodarką oraz reprezentujący Impexmetal – dyrektor ds. rozwoju i inwestycji Paweł Rutecki.

Impexmetal S.A. to największy polski producent aluminiowych wyrobów walcowanych w postaci blach i taśm. Firma rozpoczęła swoją działalność od produkcji aluminium pierwotnego w 1966 r. Obecnie jest producentem szerokiej gamy wyrobów aluminiowych – blach i taśm cienkich, gorącowalcowanych i zimnowalcowanych, mających zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, takich jak przemysł motoryzacyjny, opakowaniowy, budowlany, elektrotechniczny. Poza rynkiem krajowym Impexmetal ma odbiorców w 37 krajach na całym świecie i wyróżnia się na tle konkurencji długoletnią tradycją w produkcji wyrobów walcowanych oraz doskonałą znajomością rynku. Impexmetal prowadzi prace badawczo-rozwojowe (również w ramach POIR 2014–2020) mające na celu wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych wyrobów szczególnie w sektorach o największym potencjale tj. motoryzacyjnym i opakowaniowym. Dzięki realizacji Programu Inwestycyjnego zrealizowanego w latach 2015–2016 całkowite zdolności produkcyjne wyrobów walcowanych wzrosły do 100 tys. ton rocznie.

Stopka