51. Konferencja Studenckich Kół Naukowych

Studenckie koła naukowe AGH prowadzą swoją działalność od ponad sześćdziesięciu lat. Działalność studentów w kołach naukowych to szerokie spektrum tematyki naukowo-badawczej, ale również działalność na rzecz promocji wiedzy i nauki, ochrony dziedzictwa myśli inżynierskiej, kultury, integracji czy też prowadzona z niezwykłym zaangażowaniem działalność charytatywna.

51. Konferencja Studenckich Kół Naukowych pionu hutniczego, która odbędzie się 8 maja 2014 r. w AGH to kolejne ważne wydarzenie w działalności ponad stu studenckich kół naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej i jednocześnie prezentacja dorobku naukowego studentów w ostatnim roku.

Zgłoszono blisko czterysta referatów przygotowanych przez ponad pół tysiąca studentów, członków studenckich kół naukowych z AGH, ale także z kół naukowych z innych uczelni, w tym zagranicznych.

Referaty prezentowane będą w sekcjach i podsekcjach tematycznych. Dodatkowo autorzy wyróżnionych, w towarzyszącym sesji konkursie referatów mają możliwość opublikowania swoich osiągnięć naukowych w specjalnym zeszycie naukowym zawierającym recenzowane, najczęściej pierwsze w ich dorobku publikacje naukowe. Tydzień później odbędzie się Sesja Laureatów, na której wybrane zostaną najlepsze referaty 51. Konferencji.