Zaproszenie MNiSW do udziału w programach z zakresu energetyki jądrowej

Trwa nabór zgłoszeń w programach stażowo-szkoleniowych z zakresu energetyki jądrowej, które organizowane są przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Programy prowadzone są w ramach projektu systemowego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Stworzenie i wdrożenie systemu szkoleń i staży w zakresie energetyki jądrowej i technologii eksploatacji oraz rozpoznawania zasobów gazu łupkowego” w zakresie energetyki jądrowej.

Konkurs na staże w zakresie energetyki jądrowej wpisuje się we wspieranie kształcenia nowoczesnych kadr dla gospodarki, które realizowane jest już m.in. w ramach programu „TOP 500 Innovators” oraz „Brokerzy Innowacji”.

W programach mogą wziąć udział naukowcy i badacze posiadający co najmniej dyplom inżyniera lub licencjata, prowadzący badania w dyscyplinie nauk technicznych, doktoranci i absolwenci studiów wyższych z zakresu energetyki jądrowej, a także pracownicy instytutów badawczych i naukowych.

Projekt zakłada bezpłatny udział 120 uczestników w stażach i szkoleniach w najlepszych ośrodkach naukowych na świecie (w grupach 30–40 osobowych, w terminie II kwartał br.–IV kwartał br.). Każdy program stażowo-szkoleniowy będzie trwał do 2 miesięcy.

Rekrutację wewnętrzną prowadzi Katedra Energetyki JądrowejWydziału Energetyki i PaliwAGH. Wypełniony i podpisany formularz (w tytule nagłówek – Staże EJ MNiSW) należy przesyłać do 23 lutego br. na oba adresy e-mail: