Wychowankowie ZPiT AGH „Krakus” dla prof. Janiny Strzembosz

Data: 25 stycznia 2015 r.
Rozpoczęcie: godz. 16.00
Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232)
Wstęp: 15 zł

Wychowankowie Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” wystąpią podczas uroczystego koncertu, którego celem jest upamiętnienie prof. Janiny Strzembosz – choreologa, wykładowcy plastyki i gestu scenicznego w Państwowej Szkole Dramatycznej, wykładowcy Instytutu Choreograficznego w Zawodowej Szkole Choreograficznej, pedagoga Studia Dramatycznego przy Teatrze Groteska, pedagoga Studium Tańca Artystycznego, wykładowcy Działu Operowego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, pedagoga Studium Baletowego Opery Krakowskiej, wykładowcy kursów choreograficznych i teatralnych w całej Polsce, działaczki Krakowskiego Towarzystwa Operowego i cenionego pracownika Krakowskiego Domu Kultury.

Podczas koncertu będzie można również podziwiać artystów reprezentujących: Studio Baletowe Opery Krakowskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” z Tarnowa, Szkołę Baletową w Krakowie, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” z Rzeszowa oraz Balet Dworski „Cracovia Danza”.