Wizyta Rektora AGH w Azerbejdżanie

W dniach 7-13 lipca br. Azerbejdżan odwiedziła delegacja Akademii Górniczo-Hutniczej, w składzie Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Prorektor ds. Nauki prof. Zbigniew Kąkol oraz kierownik DWZ  Marta Foryś. Przedstawiciele AGH zostali zaproszeni przez Baku Higher School of Oil, szkołę wyższą założoną przez firmę SOCAR – największą petrochemiczną korporację w Azerbejdżanie.

Kluczowym wydarzeniem wizyty, obok spotkań z azerskimi instytucjami, uczelniami i organizacjami, było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Baku Higher School of Oil i Akademią Górniczo-Hutniczą. Jest to pierwsza umowa AGH z azerskim uniwersytetem.

W trakcie wizyty w Baku delegacja złożyła kwiaty na grobie Pawła Potockiego – zasłużonego dla Azerbejdżanu inżyniera polskiego pochodzenia. W drugiej połowie 2014 r. na terenie AGH zostanie odsłonięty pomnik przedstawiający Pawła Potockiego, ufundowany przez Ambasadę Azerbejdżanu w Polsce.