Wizyta Premiera RP i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Akademii Górniczo-Hutniczej

11 kwietnia br. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska złożyli wizytę w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Premier Donald Tusk oraz Pani Minister prof. Lena Kolarska-Bobińska wraz z władzami uczelni odwiedzili dwie nowoczesne inwestycje: Centrum Informatyki (Laboratorium Wizualizacji Trójwymiarowej, Laboratorium Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych) oraz Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii (Laboratorium Cienkich Warstw i Nanostruktur oraz Laboratorium Ultraniskich Temperatur). Ponadto spotkali się ze studentami, którzy w marcu 2014 r. zostali nagrodzeni na Robot Challenge w Wiedniu.

Po wizycie Premier oraz Pani Minister udali się na Uniwersytet Jagielloński na sesję otwierającą Zgromadzenie Plenarne Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Relacja fotograficzna z wizyty (Zdjęcia: Zbigniew Sulima, Mateusz Wójtów - KSAF)