Wizyta Gubernatora Generalnego Kanady prof. Davida Johnstona w AGH

W sobotę 25 października 2014 r. oficjalną wizytę w Akademii Górniczo-Hutniczej złożył Gubernator Generalny Kanady prof. David Johnston. Podczas trzydniowego pobytu w Polsce namiestnik Monarchy Kanady – Królowej Elżbiety II spotkał się m.in. z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, ministrami oraz przedstawicielami przemysłu i biznesu.

W trakcie wizyty w AGH Gubernator Generalny Kanady spotkał się z władzami AGH i wziął udział w debacie zatytułowanej „Energy + Innovation. Key for a sustainable future”.

Galeria fotografii z wydarzenia

David Lloyd Johnston – ur. 28 czerwca 1941 r. w Greater Sudbury. W 1963 r. uzyskał stopień Bachelor of Arts na Harvard University w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później uzyskał stopień Bachelor's of Laws (LL.B) na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii, a w 1966 stopień LL.B na Queen's University w Kanadzie. Jego specjalizacją jest prawo korporacyjne i komunikacyjne oraz przepisy bezpieczeństwa.
Po studiach rozpoczął pracę akademicką. W 1966 r. został wykładowcą prawa na Queen's University, a w 1968 r. na University of Toronto. W latach 1974-1979 był dziekanem Wydziału Prawa na University of Western Ontario. W okresie 1979-1994 zajmował stanowisko dyrektora i wicekanclerza McGill University. Po ustąpieniu z funkcji w lipcu 1994 r. pozostał profesorem prawa tej uczelni. 1 czerwca 1999 r. objął stanowisko dyrektora University of Waterloo i zajmował je do 30 września 2010 r.
1 października 2010 r. objął stanowisko gubernatora generalnego Kanady.
Jest autorem ponad 20 książek.
Posiada tytuł doktora honoris causa 12 uniwersytetów. Został odznaczony Orderem Kanady.