Świetny wynik AGH Racing na Riccardo Paletti

W dniach 10-14 września br. zespół AGH Racing uczestniczył w zawodach Formuła Student Italy. Najlepszym wynikiem uzyskanym w rywalizacji jest 11 miejsce w konkurencji Autocross.

Wyścig odbył się na torze Riccardo Paletti we włoskiej miejscowości Varano – to trzeci start AGH Racing w obecnym sezonie Formuły Student. Podobnie jak na poprzednich zawodach, nasz zespół wziął udział w konkurencjach statycznych i dynamicznych. Podczas konkurencji statycznych –  Business Presentation, Cost Report oraz Design Event drużyna zaprezentowała, w jaki sposób produkcja samochodów przyniesie zyski nie tylko uczelni, ale również sponsorom, przedstawiła koszt budowy samochodu, zastosowanie jego konkretnych części oraz odpowiadała na pytania sędziów dotyczące pojazdu.

Kolejnym etapem zawodów było sprawdzenie techniczne samochodu. Bolid przeszedł test sprawnościowy szybciej niż w poprzednich wyścigach Formuły Student. Scrutineering, Noise, Break i Tilt Test wypadły wzorowo. Następnie drużyna przystąpiła do konkurencji dynamicznych. Pierwszą z nich był Skid Pad, czyli tak zwana ósemka, w której zespół uplasował się na 14 pozycji. Kolejną konkurencję Acceleration bolid przejechał z najlepszym czasem – 4,473 s. Następnie nasza ekipa uczestniczyła w konkurencji Autocross, w której pojazd wypadł bardzo dobrze – zajął 11 miejsce z najlepszym czasem – 60,460 s.

W ostatnim dniu zawodów ekipa AGH Racing wzięła udział w konkurencji Endurance, czyli teście wytrzymałościowym dla samochodu, który składał się z 28 okrążeń. Na każdym kolejnym okrążeniu bolid był coraz szybszy i zbliżał się do pierwszej dziesiątki. Niestety układ chłodzenia okazał się nieszczelny i zespół nie mógł ukończyć konkurencji.

W obecnym sezonie zespół AGH Racing uczestniczył w wyścigach na Węgrzech, w Hiszpanii i we Włoszech. Dobre wyniki ekipy z AGH potwierdziły, że nasza drużyna znajduje się w czołówce Formuły Student.