„Student-Wynalazca” – zaproszenie do udziału w konkursie

Trwa nabór zgłoszeń w VI edycji konkursu „Student-Wynalazca”, który jest organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach. Aplikacje można przesyłać do 15 stycznia 2016 r.

Konkurs adresowany jest do studentów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia studiów oraz absolwentów, którzy są twórcami, współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego czy przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Ponadto swoje zgłoszenia mogą przesyłać studenci zagranicznych uczelni, którzy są współtwórcami wynalazku.

Pięciu laureatów konkursu weźmie udział w 44. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w 2016 r. Sfinansowane zostaną zarówno koszty stoiska wystawienniczego, jak również podróży i pobytu w Genewie.